Sztuczne palmy we wnętrzu pokoju

ByDaniel

Sztuczne palmy we wnętrzu pokoju

Do każdego wnętrza, czy to biura, czy mieszkania, najlepiej nadaje się egzotyczna roślina, jaką jest sztuczna palma. Tworzą przytulną atmosferę w każdym pomieszczeniu i są wspaniałą pamiątką z cudownych wakacji i podróży do odległych krain. Wszystko to wpływa na poprawę samopoczucia emocjonalnego każdego, kto znajdzie się w tym pomieszczeniu.

Istnieje wiele odmian palm. Każdy z nich ma swoje własne cechy charakterystyczne, a także inaczej oddziałuje na ludzi. Najważniejsze jest, aby wybrać ten, który jest odpowiedni dla Ciebie i którym możesz się opiekować. Możesz też rozważyć sztuczną roślinę, która bez Twojego udziału zachowa wspaniały wygląd i samopoczucie, ciesząc oko na co dzień.

Jakie odmiany palm wybrać ?

Wygląd i łatwość pielęgnacji rośliny to najważniejsze kryteria przy wyborze konkretnej odmiany palmy. Pojemne drzewo egzotyczne doskonale wkomponuje się we wnętrze przestronnego mieszkania lub domku letniskowego. Najlepszym miejscem dla niego jest salon lub przedpokój. Można go również umieścić w kuchni/jadalni.

Przywodzi na myśl słoneczną plażę lub morską bryzę. Wprowadza w dobry nastrój, dodaje pozytywności i radości do każdego pomieszczenia. Nawet Feng Shui opisuje go jako źródło potężnej pozytywnej energii. Dlatego wybierając palmę możesz być pewien, że tylko poprawisz wygląd pomieszczenia i emocjonalny nastrój jego mieszkańców.

Proponujemy rozważyć następujące rodzaje palm:

  • Hovea. Wyróżnia się doskonałym wyglądem, luksusowym i reprezentacyjnym, a także możliwością filtrowania powietrza, usuwając z niego wszystkie szkodliwe elementy;
  • Chryzalidokarpus. Bujna korona tej palmy jest świetną kryjówką od zgiełku. Pod nim możesz ukryć się przed wszystkimi i spędzić czas w samotności, odpoczywając i relaksując się;
  • Yucca to drzewo radości. Jest bardziej odpowiedni dla osób o kreatywnym podejściu do życia;
  • Palma daktylowa – królowa afrykańskich oaz, idealna do przestronnego przedpokoju w stylu klasycznym;
  • Areca to palma indyjska, jakby stworzona dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.

Dlaczego sztuczna palma jest lepsza od naturalnej?

Sztuczna palma to doskonałe rozwiązanie do dekoracji wnętrza miejsca publicznego lub biura. Wykonują takie produkty z wysokiej jakości materiałów, które są praktycznie niezniszczalne i mają nieograniczoną żywotność. Wykonane są z drewna, poliestru i plastiku.

Wśród ich głównych zalet:

  • Brak konieczności podlewania i nawożenia;
  • Brak możliwości zakażenia pasożytami;
  • Zachowanie dekoracyjnego wyglądu przez cały okres użytkowania.

About the author

Daniel administrator